24фудбал

Анчелоти за Модриќ: Сите мислат дека е готово, но не е!

Лука Модриќ синоќа беше херојот на Реал Мадрид во победата од 1-0, Хрватот постигна маестрален погодок за победа.

Италија

Модриќ повторно го насочи вниманието кон себе, па по мечот Анчелоти беше прашан за Лука.

„Како му помагам на Модриќ? Многу е тешко, знам што значи тоа, разбирам кога Лука е тажен но ова не е неговиот крај“, вели Анчелоти.

„Целиот свет мисли така... но тој не мисли дека ова е крај“.

„Тој се уште има нозе, енергија... Ова не е крајот на неговата кариера. Видете го неговиот квалитет“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.