24фудбал

Модриќ со маестрален гол донесе победа за Реал Мадрид против Севиља (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 1-0 ја победи Севиља благодарение на еден прекрасен гол од далечина на Лука Модриќ во финишот од натпреварот.

Шпанија

Овој меч беше посебен затоа што Серхио Рамос се врати на Бернабеу, овојпат во дресот на друг шпански клуб. Дефанзивецот со овации беше поздравен од навивачите на Реал Мадрид.

Резултатот долго беше 0-0. Во 75. минута Модриќ влезе во игра, а само шест минути подоцна постигна маестрален гол кој значеше победа на Реал Мадрид од 1-0.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.