24фудбал

Познати се деталите за повредата на Белингем, ќе пропушти неколку натпревари!

Реал Мадрид заработи повреда на вчерашниот меч против Жирона поради која ќе биде надвор од теренот околу 2-3 недели.

Шпанија

По извршените тестови утринава, на Белингем му е констатирано истегнување на левиот зглоб од висок степен.

Прогнозите се дека тој надвор од теренот ќе биде до 7. март.

Анчелоти на наредните мечеви нема да смета на својот најдобар фудбалер, очекувањата се Англичанецот да ги пропушти дуелите со Лајпциг, Рајо Ваљекано, Севиља и Валенсија.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.