24фудбал

Десет екипи се пласираа во осминафиналето од ЛШ, останаа уште шест места!

Вечерва Борусија Дортмунд, Барселона, Атлетико Мадрид и Лацио го заверија местото во нокаут фазат од Лигата на шампионите, останаа уште шест места.

Лига на Шампиони

Вкупно десет екипи досега обезбедија осминафинале во Лигата на шампионите, тоа се Манчестер Сити, Лајпциг, Борусија Дортмунд, Баерн Минхен, Атлетико Мадрид, Реал Мадрид, Барселона, Реал Сосиедад, Лацио и Интер.

Утре Арсенал и Напол имаат шанса да се пласираат во осминафиналето, а тоа значи дека најмалку четири патници во нокаут фазата ќе се решаваат во последното коло.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.