24фудбал

Дали Њукасл беше ограбен во Париз, ПСЖ доби контроверзен пенал? (ВИДЕО)

ПСЖ со гол од пенал во осмата минута од судиското продолжение се спаси од пораз против Њукасл, мечот заврши 1-1, а одлуката за најстрога казна е контроверзна.

Лига на Шампиони

Фудбалерот на Њукасл играше со рака во својот шеснаесетник, тука нема никакви дилеми. Но, спорно е што топката прво го удри во гради, а потоа во рака.

Многупати сме виделе како не се суди пенал доколку топката удри во тело, а потоа се одбие во рака. Тука судијата одлучи да покаже на белата точка и покрај тоа.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.