24фудбал

Милан го продава најскапото засилување на Малдини

Раководството на Милан го стави на продажба Шарл Де Кетеларе, фудбалерот кој важи за најскапото засилување за росонерите во ерата на Паоло Малдини.

Италија

Милан за купување на Де Кетеларе одвои 35 милиони евра, но белгискиот фудбалер разочара во својата прва сезона.

Се чини дека Де Кетеларе нема да добие шанса да го поправи впечатокот затоа што оди на продажба.

Според „Газета дело Спорт“, Де Кетеларе е на продажба, а понудата за него треба да биде најмалку 28 милиони евра.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.