24фудбал

Прашања од нов фан на Интер Мајами: Која е нашата историја? Кого да мразиме? Зошто розево? ... (ФОТО)

По потпишувањето на Лео Меси, Интер Мајами доби многу нови фанови кои ќе ги гледаат нивните натпревари поради присуството на Аргентинецот.

Останато

Еден таков фан на „редит“ постираше серија на логични, но урнебесни до веќе постоечките фанови на Интер Мајами. Неговиот пост веднаш стана вирален на интернет.

„Нов фан тука. Момци кои сте вие?“

„Кои се фудбалерите? Зошто има две конференции во МЛС? Која е нашата историја? Зошто сме последни во лигата? Кој треба да мразиме? Дали има АЦ Мајами? Зошто розево?“.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.