24фудбал

Анчелоти го сака Кејн, на Перез не му се трошат многу пари на Англичанецот

Карло Анчелоти инситира на ангажман на Хари Кејн, но Флорентино Перез има други планови, па неизвесно е дали Реал Мадрид ќе тргне одлучно по англискиот напаѓач.

Шпанија

По заминувањето на Бензема, Реал Мадрид мора да ангажира напаѓач. Се поврзува со неколку имиња, Фирмино, Хозелу, Хаверц, Кејн...

Желба на Карло Анчелоти е Кејн, но Тотнем за него бара повеќе од 100 милиони евра, сума која не сака да ја даде Флорентино Перез од причина што во летото 2024 година планира да потпише со Килијан Мбапе.

Перез смета дека огромната сума за Кејн би била залудно потрошена доколку напаѓачот е употреблив само за една сезона.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.