24фудбал

Интер Мајами на Меси ќе му донесе и три поранешни соиграчи од Барселона!?

Клубот на Дејвид Бекам, Интер Мајами покрај Меси ќе ангажира уште тројца поранешни фудбалери на Барселона кои се добри пријатели на Аргентинецот.

Шпанија

Интер Мајами ја доби битката за Лео Меси, тој ќе биде нивни фудбалер, а според аргентинскиот новинар Гастон Едул како дел од преговорите клубот му ветил дека ќе му донесе и соиграчи од Барселона.

Се работи за Серхио Бускетс, Жорди Алба и Луис Суарез.

Доколку Интер Мајами успее покрај Меси да ги донесе и овие тројца фудбалери, ќе биде главен фаворит за освојување на титулата во МЛС.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.