24фудбал

Крадци влегле во домот на Клајверт, ја истепла неговата девојка и си заминале со плен од 200.000 евра

Медиумите од Шпанија пренесуваат за грабеж во домот на Џастин Клајверт, три лица влегле, физички ја нападнале неговата девојка и си заминале со плен од речиси 200.000 евра.

Шпанија

Разбојници го искористиле гостувањето на Валенсија кај Мајорка за да го огработ домот на Џастин Клајверт.

Како што пренесуваат медиумите од Шпанија, три максирани лица физички ја нападнале девојката на Холанѓанецот, изнудиле информации за тоа каде се вредните предмети и си заминале со плен од речиси 200.000 евра.

Од полицијата брифираат дека се се случило многу брзо, крадците влегле и излегле за пет минути.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.