24фудбал

Иниеста си оди од Кобе, но нема намера да се пензионира, сака уште да игра

Легендата на Барса, Андрес Иниеста по пет сезони го напушта јапонскиот клуб, Висел Кобе, но нема да стави крај на кариерата, ќе бара клуб каде ќе има поголема минутажа.

Шпанија

39-годишниот Иниеста објави дека заминува од Кобе поради тоа што немал доволно минутажа. 

„Секогаш верував дека ќе се пензионирам тука, тоа беше заедничка желба, моја и на клубот. Но, си заминувам поради недоволна минутажа, тренерот има некои други приоритети. Го почитувам и прифаќам тоа“, изјави Иниеста.

Се верува дека Иниеста има две опции за продолжување на кариерата, едната е САД во некој клуб од МЛС, а втората е Саудиска Арабија.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.