24фудбал

Неверојатно, на Реал му требаа 25 минути за да комплетира додавање на половината на Сити! (ФОТО)

Манчестер Сити имаше фуриозен старт на натпреварот против Реал Мадрид, а на кралскиот клуб му се случи нешто кое веројатно навивачите не го виделе никогаш претходно, првото комплетирано додавање во половината на противникот го направија во 25. минута.

Лига на Шампиони

Половина и повеќе од првото полувреме се играше само на половината на Реал Мадрид и статистиката потврдува дека тоа беше буквално така.

Првото додавање во половината на Манчестер Сити, Реал Мадрид го направи дури во 25. минута. Тоа се случи по изведување на топката од центарот по примениот гол од Бернардо Силва кој погоди во 23. минута.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.