24фудбал

Де Брујне му порача на Гвардиола да замолчи, Пеп открива зошто се расправал и на 2-0 водство (ВИДЕО)

Кевин Де Брујне и Пеп Гвардиола имаа мала расправија на стартот од второто полувреме на синоќешниот натпревар против Реал Мадрид, фудбалерот од Беглија побара од стратегот да замолчи.

Лига на Шампиони

Пеп Гвардиола е перфекционист, стратегот често знае да им замери на своите играчи и кога Манчестер Сити е во добитна комбинација. Така беше и на вчерашниот натпреварот против Реал Мадрид, кога при резултат од 2-0, Шпанецот влезе во расправија со Кевин Де Брујне на стартот од вториот дел.

Фудбалерот од Белгија не остана покус, почна да прави гестикулации и да му вели на Пеп Гвардиола да замолчи.

По крајот на натпреварот, тренерот на Манчестер Сити објасни зошто настанала тензијата.

„Иако водевме со 2-0, многу брзавме во второто полувреме. Гундоган изгуби една топка, Кевин непотребно во три наврати тргна во контра... Брзавме во период кога требаше да го правиме спротивното“ – објасни Пеп Гвардиола.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.