24фудбал

Ибрахимовиќ продолжува да пишува историја, овојпат во дресот на Шведска!

Златан Ибрахимовиќ неодамна стана највозрасниот фудбалер кој дал гол во Серија А, а вечерва постави рекорд и на репрезентативно ниво.

Останато

Ибрахимовиќ влезе во финишот од дуелот меѓу Шведска и Белгија кој го добија гостите со 3-0.

Со 41 година тој стана најстариот фудбалер кој играл меч во квалификации за Европско првенство.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.