24фудбал

Роналдо беше прашан за заминувањето од Манчестер јунајтед: Кога сме на врвот на планината, често не гледаме...

Кристијано Роналдо синоќа за првпат по заминувањето од Манчестер јунајтед се соочи со новинарите, па неминовно беше да го прашаат и за тој момент.

Англија

Роналдо вчера зборуваше на прес-конференција на португалската репрезентација, а беше прашан и за неговото заминување од Манчестер јунајтед. Тој одбра филозофски одговор наместо конкретен.

„Заминувањето од Манчестер јунајтед? Кога сме на врвот на планината, често не гледаме што има долу. Поминав нив лоша фаза од мојата кариера, немам проблем да го признаам тоа. Но животот продолжува“, рече Роналдо.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.