24фудбал

Таткото на Меси негира три стории поврзани со Лео

Таткото на Меси, Жорге ги негира последните шпекулации кои се појавија во јавноста, а се поврзани со неговиот син.

Франција

Тој негира дека Лео го напуштил тренингот на ПСЖ во вторникот поради проблеми со тренерот Галтие.

Демантира и дека ПСЖ не сака да ги прифати условите на Меси за потпис на нов договор.

Според него лажни се и приказните дека Меси бара плата од 600 милиони евра за да потпише за Ал Хилал.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.