24фудбал

Селекторот на Португалија го викна Роналдо и ја објасни својата одлука

И покрај тоа што игра во Саудиска Арабија и неговата возраст, Кристијано Роналдо доби повик од португалската репрезентација за престојните квалификации.

Останато

Селекторот на Португалија, Роберто Мартинез го викна Роналдо за квалификациските натпревари и ја објасни својата одлука.

„Кристијано Роналдо е многу посветен фудбалер. Тој може да донесе искуство и е многу важна фигура за тимот. Не ме интересираат годините“, вели Мартинез.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.