24фудбал

Димитриевски не прими гол, Рајо победи! (ВИДЕО)

Рајо Ваљекано славеше нова победа во Ла Лига, овојпат триумфираа над Алмерија со 2-0, уште едно одлично издание без примен гол на македонскиот голман, Столе Димитриевски.

Шпанија

По победата над Виљареал, Рајо Ваљекано освои нови три бода, овојпат од нив настрада тимот на Алемрија.

Димитриевски ја сочува својата мрежа, а противничката најпрво ја затресе играч на Алемрија, Ели кој си постигна автогол, а победата ја завери Гарсија кој ги постави конечните 2-0.

По 20 одиграни кола во Ла Лига, Рајо Ваљекано е на фантастичното петто место на табелата.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.