24фудбал

Големо разочарување за Сампдорија, Монца дојде до бод од пенал во 99. минута! (ВИДЕО)

Сампдорија нема среќа, тимот на Дејан Станковиќ беше на прагот да забележи победа на гостувањето кај Монца, но прими гол во деветтата минута од судиското продолжение и мечот заврши 2-2.

Италија

Сампдорија води грчевите битка за опстанок во Серија А и три бода од денешниот меч ќе донесеа голема надеж за опстанок и позитивна атмосфера во тимот, но наместо тоа се случи ново разочарување.

Сампдорија поведе со гол на Габиадини уште во 12. минута од натпреварот, но 20 минути подоцна Монца изедначи преку Петања на 1-1.

Во 58. минута Габиадини постигна уште еден гол и донесе ново водство за Сампдорија, овојпат од 2-1.

И кога се чинеше дека тимот на Станковиќ ќе ги однесе сите три бода од Монца, беше досуден пенал за домаќините, во 99. минута дадоа гол за конечни 2-2.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.