24фудбал

Мбапе е неизвесен за пресметката со Баерн во Лигата на шампионите

Килијан Мбапе синоќа го напушти мечот со Монпелје уште во првото полувреме поради повреда, неговиот настап против Баерн Минхен во Лигата на шампионите е неизвесен.

Лига на Шампиони

Мбапе синоќа се повреди, се уште нема детални информации колку време ќе биде надвор од теренот.

Тренерот Галтие синоќа изјави дека не се работи за сериозна повреда и Мбапе би требало брзо да се врати на теренот.

„Л'Екип“ пишува пак дека Мбапе со сигурност ќе го пропушти првиот меч со Баерн Минхен, а неизвесен е и за реваншот.

Во текот на денешниот ден се очекуваат повеќе детали за повредата на Мбапе.

Поради повреда синоќа мечот порано го заврши и Серхио Рамос. И за неговата повреда Галтие рече дека не е сериозна.

Првиот осминафинален меч меѓу ПСЖ и Баерн Минхен се игра на 14. февруари, реваншот е на 8. март.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.