24фудбал

Реал Мадрид одигра без голови против Сосиедад, кралскиот клуб го губи чекорот со Барса (ВИДЕО)

Реал Мадрид одигра реми без голови против Реал Сосиедад, кралскиот клуб не ја искористи предноста на свој терен и сега заостанува со пет бода зад Барселона.

Шпанија

Реал Мадрид влезе како јасен фаворит против Реал Сосиедад и покрај тоа што гостите имаат одлична сезона и во моментов се на третото место на табелата.

Но, тимот на Анчелоти не успеа да дојде до трите бода, натпреварот заврши без голови, 0-0.

По 18 одиграни натпревари Барселона е лидер на табелата со 47 бодови, Реал Мадрид е втор со пет бода помалку.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.