24фудбал

По речиси седум години, Инаки Вилијамс пропушта меч за Атлетик Билбао во Ла Лига!

Апсолутниот рекордер, Инаки Вилијамс конечно нема да игра на меч за Атлетик Билбао поради повреда.

Шпанија

Вилијамс не е дел од денешниот меч меѓу Селта и Атлетико Мадрид. Фудбалерот има мускулна повреда.

Тоа ќе биде првпат по речиси седум години тој да пропушти меч во Ла Лига. Досега имаше одиграно 251 натпревар по ред.

Последен пат претходно не играл на 7 април, 2016 година.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.