24фудбал

Саул донесе три бода за Атлетико Мадрид од гостувањето кај Осасуна (ВИДЕО)

Со гол на Саул Нигез во финишот од натпреварот, Атлетико Мадрид со 1-0 победи на гостувањето кај Осасуна.

Шпанија

Саул Нигез е херојот на Атлетико Мадрид на мечот против Осасуна.

Диего Симеоне реши да го стави Саул во игра во 65. минута од натпреварот, а само девет минути подоцна тој постигна гол кој значеше победа од 1-0 за Атлетико Мадрид.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.