24фудбал

Кимих „испука ракета“ од 30 метри во 90. минута и го спаси Баерн од пораз! (ВИДЕО)

Баерн Минхен во последните моменти од натпреварот се спасуваше од пораз на свој терен против Келн, натпреварот заврши 1-1.

Германија

Второ реми за Баерн Минхен по ред оваа сезона, овојпат киксот е поголем бидејќи играа на домашен терен со тим кој е на средина од табелата.

Бламажата ќе беше поголема доколку Кимих не го спасеше гигантот од пораз со еден индивидуален потег.

Келн поведе со гол на Шкири уште во четвртата минута од натпреварот.

Во 90. минута вистинска бомба од далечина на Кимих заврши во мрежата на гостите за конечни 1-1.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.