24фудбал

Велшки фан починал во Катар

62-годишен навивач на Велс, починал за време на Светското првенство во Катар, според „Би-Би-Си“ се работи за природна смрт.

СП 2022

Починатиот велшки фан, Кевин Дејвис на Светското првенство бил заедно со својот син и со пријатели. Тој починал синоќа, на истиот ден кога Велс загуби од Иран во групната фаза.

Според „Би-Би-Си“, тој починал од природна смрт. Дејвис не бил на мечот меѓу Велс и Иран.

Велшките фанови во голем број се присутни во Катар, нивната репрезентација првпат е на Светско првенство по 1958 година.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.