24фудбал

Познати се сите учесници во осминафиналето на ЛШ, ќе има возбудлива ждрепка

Синоќа заврши групната фаза од Лигата на шампионите, познати се сите учесници во осминафиналето, ждрепката ќе биде извршена во понеделник.

Лига на Шампиони

Фактот што екипи како ПСЖ и Ливерпул се во групата на неносители, ја прави ждрепката возбудлива. Таа ќе се одржи во понеделник со почеток од 12 часот.

Осминафиналисти во ЛШ:

Носители

Наполи

Порто

Баерн Минхен

Тотнем

Челси

Реал Мадрид

Манчестер Сити

Бенфика


Неносители

Ливерпул

Клуб Бриж

Интер

Ајнтрахт Франкфурт

Милан

Лајпциг

Борусија Дортмунд

ПСЖ


Екипи кои ќе играат во Лига Европа

Ајакс

Баер Леверкузен

Барселона

Спортинг Лисабон

Салцбург

Шахтар

Севиља

Јувентус


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.