24фудбал

Необична прослава на Нкунку, извади балон и го надува (ВИДЕО)

Лајпциг со убедливи 4-0 го победи Шахтар и се пласираше во осминафиналето од Лигата на шампионите, а необичен момент на мечот беше прославата на напаѓачот, Кристофер Нкунку.

Лига на Шампиони

Нкунку во 10. минута му донесе водство од 1-0 на Лајпциг по што извади црвен балон и го надува.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.