24фудбал

Мајсторија на Левандовски за победа против Мајорка и прво место на табелата (ВИДЕО)

Барселона привремено се искачи на првото место на табелата откако вечерва со 0-1 славеше на гостувањето кај Мајорка, трите бода ги обезбеди Роберт Левандовски.

Шпанија

Барселона не одигра брилијантно на гостувањето кај Мајорка но си замина со три бода благодарејќи на мајсторијата на Роберт Левандовски.

Во 20. минута од натпреварот, напаѓачот прими топка, си направи простор и пласираше за 0-1.

Мајорка имаше убава шанса за изедначување, Коста биеше од пет метри, но Тер Штеген не дозволи да биде совладан. 


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.