24фудбал

Дибала и Смолинг погодија за пресврт и славје на Рома на гостувањето кај Интер (ВИДЕО)

Рома со три бода си замина од „Џузепе Меаца“, со головите на Пауло Дибала и Крис Смолинг, гостите направија пресврт и славеа со 1-2 против Интер.

Италија

На Симоне Инзаги му се смешка отказ, Интер вечерва загуби дома во пресметката со Рома.

„Нероаѕурите“ го отворија резултатот по половина час игра, Ди Марко биеше по земја и го совлада Патрисио за 1-0.

Десет минути подоцна, Рома изедначи на 1-1, Спинацола нафрли а Дибала убаво закачи волеј и ја затресе мрежата.

Интер во второто полувреме се обиде да се врати во предност имаше неколку убави шанси, Чалханоглу ја погоди пречката од слободен удар и кога се чинеше дека само прашање на време е кога домаќините ќе постигнат гол, Смолинг ја замолкна публиката и по еден прекин погоди за 1-2.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.