24фудбал

Од Примавера до врвот на светот, Интер му се заблагодари на Пандев (ФОТО)

Интер со посебен пост на социјалните мрежи му се заблагодари на Горан Пандев кој денеска официјално објави крај на фудбалската кариера.

Италија

Интер беше клубот кој го донесе Горан Пандев во Италија, а Македонецот со нероазурите го направи и најголемиот успех во кариерата, ја освои историската тројна круна.

„Од Примавера до врвот на светот, ти благодариме за се, Горан“, напиша Интер.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.