24фудбал

На Де Брујне му здосади да игра против Велс

Белгија денеска игра против Велс во Лигата на нации, а на Кевин де Брујне му здосади да игра веќе против оваа селекција.

Останато

Во изминатите години Велс и Белгија повеќе пати се сретнаа, на Де Брујне му се чини дека половина од натпреварите за својата репрезентација ги одиграл против Велшаните.

„Мислам дека половина од мојата репрезентативна кариера е против Велс. Веќе малку е досадно. Мислам дека 12 пати имам играно против нив, секогаш истите тимови“, изјави Де Брујне.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.