24фудбал

Првиот гол на Дарвин Нуњез во Премиерлигата е мајсторски, со пета! (ВИДЕО)

На своето деби во Премиерлигата, Дарвин Нуњез постигна гол и најави дека е големо засилување за Ливерпул.

Англија

Првиот погодок на Нуњез беше мајсторски со пета по асистенција од Салах.