24фудбал

Икарди негира дека се разведува од Ванда Нара (ФОТО)

Аргентинскиот фудбалер, Мауро Икарди ги демантираше пишувањата дека тој и Ванда Нара се разведуваат.

Франција

Во аргентинско шоу беше објавена снимка како Ванда Нара ѝ се жали на своја пријателка дека не може повеќе и ќе се разведе од Мауро Икради.

Фудбалерот на ПСЖ брзо реагираше преку социјалните мрежи и овие стоии ги нарече измислици.

„Не знам кого повеќе да жалам, дали оние кои ги измислуваат работите за мојот живот или оние кои веруваат во нив“, напиша Икарди, ја тагна Ванда Нара и стави срце.