24фудбал

„Дојче Веле“ тврди дека Мане е најголема ѕвезда која потпишала во Бундеслигата, Шалке веднаш му реплицираше (ФОТО)

Баерн Минхен денеска го комплетираше трансферот на Садио Мане кој во баварскиот тим доаѓа како голема ѕвезда од Ливерпул, но дали е најголема која потпишала во Бундеслигаш?

Германија

„Дојче Веле“ твитна дека Садио Мане е најголемата ѕвезда потпишана од клуб од Бундеслигата и побара дискусија.

На тоа веднаш одговори Шалке кој стави слика од Раул и напиша: „Завршена дискусија“.