24фудбал

Фановите на Косово беа нападнати со факели во Грција (ВИДЕО)

На синоќешниот меч меѓу Грција и Косово се случи и инцидент на трибините меѓу навивачките групи.

Останато

Грција со 2-0 го победи Косово во меч од Лигата на нации, а покрај на теренот имаше дуел и на трибините меѓу двете страни.

Во еден момент грчките навивачи со факели почнаа да фрлаат кон фановите на Косово, а тие се обидуваат да го вратат тоа што ќе стигнеше до нив.