24фудбал

Како се слави Скудетото на Милан во Скопје (ВИДЕО)

Милан по 11 години повторно е шампион на Италија, а 19. Скудето на росонерите бурно се прослави и во Скопје.

Македонија

Навивачите на Милан во Македонија кои се дел од фан клубот на росонерите во нашата земја, организирано во Скопје го следеа денешниот меч против Сасуоло. По натпреварот знаеа како да прослават, со факели и песна се славеше новото Скудето, број 19 во историјата.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.