24фудбал

Крос се мајтапи: Сигурни ли сте дека тоа е Агуеро? (ФОТО)

Манчестер Сити ја откри статуата од Кун Агуеро, некои се пошегуваа дека тоа е Тони Крос, а не Аргентинецот, по што се јави и германскиот фудбалер.

Англија

Синоќа Манчестер Сити ја откри статуата од Агуеро која е негова радост по легендарниот гол против КПР во 94. минута кој на клубот му ја донесе титулата во Премиерлигата.

Но, на социјалните мрежи некои се пошегуваа дека статуата личини на Тони Крос.

Со сеир се јави и Германецот, кој преку својот твитер профил праша дали се сигурни дека тоа е Агуеро, приклучувајќи се на шегите кои веќе беа објавувани.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.