24фудбал

Брозовиќ го прослави трофејот од Купот на Италија со цигара и пиво (ФОТО)

Фудбалерите на Интер решија да се опуштат малку откако го совладаа Јувентус во финалето од Купот на Италија, Марсело Брозовиќ го прослави трофејот со цигара и пиво.

Италија

Интер по 11 години се радува на трофеј во Купот на Италија, вчера во Рим, „нероаѕурите“ по продолженија славеа против Јувентус со 2-4.

Па фудбалерите решија малку да се опуштат и покрај тоа што се во битка со Милан за Скудетото.

Марсело Брозовиќ го прослави трофејот со цигара и пиво, а потоа запали и пура заедно со Артуро Видал и Алексис Санчез.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.