24фудбал

Реакцијата на навивачка на Волфсбург за прославата на Халанд (ВИДЕО)

Борусија со 3-1 победи на гостувањето кај Волфсбург, а Халанд беше во центарот на вниманието.

Германија

Халанд се врати по повредата, во игра влезе во 73. минута и само осум минути подоцна постигна гол и ги постави конечните 3-1.

Но еден момент стана хит на интернет, а тоа е ракцијата на оваа навивачка на Волфсбург за начинот на кој Халанд го прослави голот.