24фудбал

На Шаќири му облекоа јакна на УЧК додека даваше изјава, но... (ВИДЕО)

Швајцарија синоќа ја победи Северна Ирска со 2-0 во меч од квалификациите за СП. А по мечот се случи контроверзен момент во кој Џердан Шаќири беше во главната улога.

СП 2022

Додеа Шаќири даваше изјава, непознато лице му облече јакна со амблем на УЧК, но кога фудбалерот виде што е тоа, брзо ја соблече и се насмевна.