24фудбал

Официјално: Шомуродов од Џенова потпиша за Рома

Узбекистанскиот напаѓач кој му беше соиграч на Горан Пандев, Елдор Шомуродов е нов фудбалер на Рома.

Италија

Џенова ќе добие 17,5 милиони евра, плус 2,5 милиони евра во бонуси.

Тој потпиша договор до 2026 и ќе го носи дресот со број 14.