24фудбал

По само пет минути откако влезе во игра, Жиру го постигна првиот гол за Милан (ВИДЕО)

На пријателски меч против Ница кој заврши 1-1, Оливие Жиру го постигна својот прв гол за Ница.

Италија

Ница водеше со 1-0, Жиру во игра влезе во 61. минута, а само пет минути подоцна постигна гол со глава за 1-1.