24фудбал

Роналдињо ѝ посака среќа на Македонија (ВИДЕО)

Легендата на бразилскиот фудбал, Роналдињо преку социјалните мрежи ѝ поска среќа на македонската фудбаласка репрезентација на Европското првенство.

ЕВРО 2020

Погледнете како изгледаше тоа: