24фудбал

Големо славје во соблекувалната на ПСЖ (ФОТО)

По поразот од Барселона на свој терен, фудбалерите на ПСЖ се радуваат по уште еден загубен меч, овој пат од Баерн Минхен. Францускиот шампион работата си ја завршува на теренот на противникот, а на свое тло само го заверува пласманот понатаму.

Лига на Шампиони

ПСЖ со фотографија на социјалните мрежи покажа како се славеше во соблекувалната за пласманот во полуфиналето од Лигата на шампионите.