24фудбал

Наскоро ќе се знае иднината на Мбапе и ПСЖ

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо верува дека наскоро Килијан Мбапе и Нејмар ќе потпишат нови договори со францускиот клуб.

Франција

Нејмар има уште една година договорот и се поврзува со враќање во Барселона, а за Мбапе постојано се пишува дека е мета на Реал Мадрид.

„Наскоро мислам дека ќе имаме некои ивести кои ќе не направат среќни. Но ќе видиме“, изјави Леонардо на прашањето за иднината на Мбапе и Нејмар кои беа главни во победата над Баерн.