24фудбал

Ибрахимовиќ се враќа во шведската репрезентација

Златан Ибрахимовиќ повторно ќе заигра за шведската репрезентација, тој ќе добие повик за следните натпревари од квалификациите за Светското првенство.

Останато

Ибрахимовиќ кој се имаше пензионирано од националниот дрес на Шведска, ќе се врати во составот бидејќи сака да биде дел од Европското првенство.

39-годишниот фудбалер игра во голема форма во Милан, па ќе добие повик од шведсккиот селектор Јане Андерсон за престојните мечеви со Косово, Грузија и Естонија.