24фудбал

Постигна маестрален гол и на луд начин го прослави (ВИДЕО)

Во изминатото коло во белгиското првенство беше постигнат погодок кој го привлече вниманието на сите, не само поради убавината на голот туку и поради прославата.

Останато

Бершот со 2-1 победи на гостувањето кај Генк, а резултатот го отвори дефанзивецот Ван ден Берг со маестрален погодок од голема далечина.

Не само што постигна прекрасен гол, тој одлучи да го прослави како црв, па правеше движења во тој стил по теренот.