24фудбал

Зидан со крпен состав против Аталанта (ФОТО)

Реал Мадрид е вистинска болница, Зинедин Зидан има проблеми да состави силен тим за мечот од Лигата на шампионите против Аталанта.

Лига на Шампиони

Реал Мадрид го објави списокот за првиот осминафинален меч против Аталанта, а на него се најдоа многу млади фудбалери поради повредите на првотимците.

Зидан не може да смета на Бензема, Азар, Марсело, Рамос, Карвахал... па во составот има играчи како Чуст, Мигуел, Арибас, Бланко, Хуго Дуро...