24фудбал

Елмас претрчал најмногу во 28. коло од Серија А (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас е фудбалерот кој претрчал најмногу километри на теренот во 28 коло од Серија А.

Италија

Нашиот фудбалер кој го одигра целиот меч против СПАЛ, претрчал 12,664 километри. Наполи победи со 3-1, а Елмас беше асистент на вториот погодок.