24фудбал

БетАдриа викенд типови: Рома победи на осум од последните десет меча против Џенова

Пред секој викенд BetAdria.com ви дава совети за најдобрите фудбалски мечеви што ќе се играат и ви нуди одлични коефициенти за тие натпревари во BetAdria викенд типови.

Видео

Атлетико Мадрид ќе оди во Барселона во сабота каде ќе игра против Еспањол во шпанската Ла Лига. Во последните пет и во 12 од последните 13 мечеви меѓу овие два клуба и двата тима не постигнувале голови. Коефициентот на BetAdria.com за и двата клуба да не дадат гол е 1,84.

На Борусија Дортмунд и треба победа против Вердер во Бремен во сабота доколку сакаат да останат во трката за титулата во Бундеслигата. Во последните 11 мечеви меѓу овие клубови во сите натпреварувања двата тима постигнувал гол и комбинирано имаат дадено 47 погодоци. Коефициентот на BetAdria.com за повеќе од 2,5 голови на овој натпревар е 1,50.

Ливерпул загуби против Барселона во Лигата на шампионите а веќе во сабота му гостуваат на Њукасл во Премиерлигата. Њукасл нема пораз на последните четири домашни натпревари против Црвените. Поминаа шест години од последната победа на Ливерпул на Сент Џејмс Парк и на пет од последните седум натпревари и двата тима не постигнале гол. Коефициентот на BetAdria.com за двата тима да не постигнат гол е 1,76.

Џенова е шест натпревари без победа во италијанската Серија А и во недела се гости на Рома на која им требаат бодови за место во Лигата на шампионите. Рома победи на осум од последните девет натпревари против Џенова без да загуби и коефициентот на BetAdria.com за победа на Рома е 2,00.

Лион има шест бода помалку од нивните гости Лил кој е на второто место во француската Лига 1 по 34 натпревари. Лион победил само еднаш на последните осум натпревари против Лил и ги загубиле последните два домашни меча против нив. Тие повторно играат во недела навечер и коефциентот на BetAdria.com за гостите да не го загубат мечот (X2) e 2.18.

BetAdria.com Ви нуди одлични коефициенти и голем број на различни обложувања за секој натпревар. Уживај во фудбалот и прави пари со BetAdria.com.